Україно-Швейцарський проект: вінничани зекономили 9 млн. кубів газу

0
Україно-Швейцарський проект: вінничани зекономили 9 млн. кубів газу

9 млн. кубів газу зекономлено у Вінниці завдяки спільному проекту з енергоефективності, що впроваджувався  Швейцарською Конфедерацією

Сьогодні, 14 листопада, відбулась фінальна зустріч представників Швейцарської Конфедерації з представниками місцевої влади і експертами, на ній йшлося про результати співпраці в реалізації енергозберігаючих заходів.

Зокрема, йшлося про те, що Вінниця – перше місто в Україні, з  яким Швейцарська Конфедерація почала співпрацювати у своїх найбільших інвестиційних проектах. Перший Меморандум між містом і Урядом Швейцарії був підписаний у 2006 році і стосувався він реалізації проекту «Цюріхські трамваї для Вінниці» вартістю 3,9 млн швейцарських франків. В рамках цього співробітництва місто отримало більше сотні вагонів, які уже стали однією з візитівок Вінниці.

Враховуючи успішність цієї співпраці, у 2011 році швейцарські партнери прийняли рішення продовжити надання безповоротної фінансової підтримки, і у 2011 році відбулось підписання другого Меморандуму про взаєморозуміння. Він дав старт  проекту з енергоефективності, який включав три компоненти: модернізація системи теплопостачання трьох мікрорайонів, підвищення інституційної спроможності КП «Вінницяміськтеплоенерго» та «Європейська енергетична відзнака». Загальний обсяг фінансової підтримки безповоротного гранту з боку Швейцарії становив 20,6 млн швейцарських франків, внесок Вінниці – 207,2 млн грн.

Підсумовуючи результати цього проекту, міський голова Сергій Моргунов нагадав: «Ми змогли в трьох мікрорайонах нашого міста модернізувати газові котельні, побудувати дві твердопаливні котельні, замінити майже 19 км тепломереж. Також впроваджено систему SCADA,  що дало можливість надати якісну послугу по теплопостачанню і по забезпеченню гарячою водою ці території. Ми забули, що таке пориви і тепловтрати в цих мікрорайонах. Разом із тим, ми змогли зекономити біля 9 млн куб. м газу на рік і зменшити з екологічної точки зору викиди СО2 в розмірі 19, 4 тис. тонн. Ще один із важливих напрямків у рамках цього Меморандуму – це покращення і розвиток велоінфраструктури міста. У нас достатньо ефективно було впроваджено систему велопрокату, ми створили достатньо розгалужену мережу велодоріжок, велоСТО, велостанцій та велопарковок. Це важливий крок до сталої міської мобільності – муніципальний електротранспорт, велотранспорт – і все це вкладається в нашу Концепцію інтегрованого розвитку Вінниця-2030. Завдяки швейцарському проекту громада міста Вінниці отримала потужний імпульс у плані енергоефективності, і ми далі готові рухатися в цьому напрямку». Також голова подякував усім причетним за співпрацю, яка тривала 13 років, і висловив сподівання на подальшу взаємодію.

Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова пан Клод Вільд на сьогоднішній зустрічі підкреслив, що цей проект став успішним завдяки активності вінницьких партнерів, бо місто завжди мало проактивну позицію і пропонувало інноваційні рішення для підвищення енергоефективності . Дипломат підкреслив, що під час довгої співпраці Вінниця довела, що вона є надійним партнером та орієнтована на досягнення результату. Більше того, в процесі взаємодії швейцарська сторона теж багато чого навчилися. Наразі, закриваючи проект з впровадження енергоефективності,  Швейцарія  не припиняємо співпрацю з Вінницею, а продовжуватиме партнерство у сфері урбаністичного розвитку та децентралізації.

Владислав Скальський, голова Вінницької ОДА, також підкреслив, що в процесі реалізації проекту Вінниця зробила значний крок у розвитку енергоефективності і стала прикладом сучасного сталого підходу до міського транспорту, по заходах з енергоефективності, побудови компетенції тих людей, які повинні в подальшому працювати з енергоефективністю міста, розбудові велоінфраструктури.

Крім того, у цьому році Вінниця пройшла повторний аудит в рамках компоненту «Європейська енергетична відзнака» – і представник офісу ЄЕВ Святослав Павлюк вручив міському голові Сергію Моргунову відповідний сертифікат.

Після офіційної частини учасникам заходу запропонували ознайомитися з велопарковкою  для працівників муніципалітету, що є також спільним зі Швейцарією проектом, гостям навіть продемонстрували  нові душові кімнати для чиновників. Після цього  швейцарська сторона змогла наочно познайомилася з тим, як проведено реконструкцію системи теплозабезпечення мікрорайону М. Шимка – Баженова, побувавши на  твердопаливній котельні, що обслуговує понад 7 тисяч квартир.

До речі, мешканці мікрорайону, скориставшись можливістю, подякували пану Послу за стабільне і якісне теплопостачання, відзначивши, що тепер розуміють, чому потрібно прагнути в Європу. Стосовно економічного ефекту для гаманця вінничан, то одна з жительок вул. Баженова зізналася, що раніше за місяць платила стільки, як після модернізації за опалювальний сезон.

This slideshow requires JavaScript.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я