Вінничанам презентували книгу про початок російсько-української війни

0
Вінничанам презентували книгу про початок російсько-української війни

У Вівторок, 29 жовтня, в МЦ «Квадрат» відбулася презентація брошури співробітників Інституту національної пам’яті Романа Кулика та Максима Майорова «2014: початок російсько-української війни».

Вінничан з цим посібником знайомив кандидат історичних наук, начальник Центрального міжрегіонального відділу Управління реалізації політики національної пам’яті в регіонах Богдан Галайко, який зупинився на ретроспективі наших взаємин зі «старшим братом», починаючи з доби Хмельниччини і до нашого часу.

Навіть поверхове знайомство дає можливість зауважити, що видання має багато ілюстративного матеріалу, містить детальну хронологію подій, довідкові розділи, посилання на вітчизняні і міжнародні нормативно-правові акти, ухвалені у відповідь на російську агресію проти України.

Власне, після презентації нам вдалося поспілкуватися з паном Богданом стосовно того, на яку аудиторію розраховане видання і в чому його відмінність від численних спроб дати оцінку цій трагічній сторінці сучасної історії.

— Видання розраховане на максимально широку аудиторію як молодше покоління, так і людей старшого віку, воно абсолютно для всіх громадян України. Основний акцент, фактично основний меседж цієї роботи — показати початок війни з української сторони. Ми розуміємо, що ворожа російська пропаганда активно працює, внаслідок чого з’явилося багато нашарувань і міфів, починаючи з самого початку — з причин війни. Ми тут намагаємося розкрити передумови цієї війни ( історичні передумови і безпосередньо передумови війни 2014 року, хід цієї війни і супутні речі, з цим пов’язані). Це видання містить не тільки сухі факти, наприклад, перші розділи «Історичні передумови війни» та «Південь і Схід України — мішені російської агресії» містять певні паралелі з подіями початку ХХ століття. Першими визвольними змаганнями, коли та ж сама гібридна війна тривала з російського боку проти молодої Української Республіки, є карти, які ілюструють тодішній і нинішній хід подій. Дуже багато аналогій, тому пересічний читач може для себе почерпнути максимально корисну інформацію.

До речі, після презентації кожен охочий зміг отримати примірник видання.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я