На Вінниччині створили єдиний в Україні пам’ятник мідіям, як символ порятунку людей від голоду

0
На Вінниччині створили єдиний в Україні пам'ятник мідіям, як символ порятунку людей від голоду

На Вінниччині у селі Оксанівка Ямпільського району відкрили пам’ятник річковим мідіям, які в 1946-1947 роки врятували людей від голоду. Це єдиний пам’ятник в Україні, присвячений подіям тих років.

Скульптуру у формі мушлі виготовили з білого каменя львівські майстри Василь Лев, Наталья Лейкіна та Сергій Грицанюк. Їм знадобилось всього лиш два тижні, – пише Gаzetа

В середині мушлі — дитя, яке символізує продовження життя.

«У той період саме завдяки річковим мідіям з Дністра люди і вижили. Навіть на скульптурі написали: «Згадай, як на березі ріки зайшли дари Дністрових вод», – розповіла голова громадської організації «Туристична Ямпільщина» Мирослава Марченко.

Збирали мідії не лише жителі сіл, які розташовані біля річки Дністер. Приїжджали з усіх навколишніх районів. Найбільше — з Бару, Вінниці, Гайсина, Крижополя.

«Люди пухли від голоду найбільше весною 47-го. Тоді вже закінчились запаси минулорічного врожаю. Якраз на берег Дністра хвилі почали викидати небачену кількість молюсків. Берег був вкритий ними, – згадує місцева Ольга Харевська, якій зараз 93 роки. – Люди кинулись збирати ті мідії у відра та мішки. Прямо на березі розводили вогонь і варили молюски в казанках. Їли їх та пили з них юшку».

Нагадаємо, вчені виявили під Вінницею підземне сховище Гітлерa.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я