«Нам не соромно!»: вінничан запрошують на Міжнародний проект для людей з діабетом

0
«Нам не соромно!»: вінничан запрошують на Міжнародний проект для людей з діабетом

В понеділок, 12 серпня, в Україні стартував масштабний литовсько-український проект для людей з цукровим діабетом — «Нам не соромно!». Усіх бажаючих запрошують 15 та 16 серпня приєднатися на зустрічах у Вінниці — в ВМЦ «Квадрат».

В Україні, на відміну від Литви, влада недостатньо піклується про людей з цукровим діабетом та не забезпечує своїх громадян необхідними засобами для комфортного і повноцінного життя. Взяти хоча б для прикладу проблему з браком інсуліну, що в розвинених європейських країнах просто неприпустимо! Наприклад, у Литві з 2018 року особам до 24-х років компенсуються інсулінові помпи вартістю 2000–4200 євро, витратні матеріали до інсулінових помп (близько 100 євро / міс.) з мінімальною доплатою і ін. Проте в Україні ці товари є предметами розкоші й доступні далеко не всім, – пише “20 хвилин”.

Тому проект «Нам не соромно!» має послання до влади України: «А вам за це не соромно?». Таким чином організатори проекту хочуть привернути увагу громадськості до проблеми діабету в Україні, заявити про себе і спробувати донести до влади України, що потрібно дати можливість людям з діабетом належним чином контролювати свою хворобу за допомогою компенсації засобів контролю діабету.

Крім того, як в Україні, так і в Литві, існує ще одна серйозна проблема — буллінг дітей та підлітків з діабетом. З огляду на недостатню проінформованість суспільства, існують різні міфи про цукровий діабет. Діти та підлітки з ЦД часто стикаються з нерозумінням, глузуванням і навіть агресією з боку однолітків, соромляться своєї особливості. Це в свою чергу є серйозною перешкодою для компенсації захворювання та якісного життя. Тому ще одна важлива місія проекту «Нам не соромно!» — навчити дітей і підлітків з діабетом не соромитися своєї хвороби, допомагати собі та іншим!

Також проект спрямований на такі цілі:

  • розвиток співпраці діа-спільнот;
  • підвищення впевненості в собі молодих людей Литви та України з ЦД і прийняття своєї хвороби;
  • підвищення рівня обізнаності про цукровий діабет;
  • руйнування існуючих міфів про діабет в суспільстві;
  • заохочення громадських ініціатив молоді Литви та України з метою поліпшення стану людей з цукровим діабетом.

В рамках проекту плануються:

  • інформаційні кампанії у Литві та Україні, які сприятимуть освіті суспільства на тему цукрового діабету;
  • зустрічі з громадськістю людей з ЦД у Львові, Вінниці та на Говерлі, що сприятимуть громадянським ініціативам і згуртуванню громадськості; дискусії з громадськими організаціями, представниками влади, спрямовані на поліпшення становища людей з цукровим діабетом.

Довідка: «Нам не соромно!» — проект інформаційного характеру, спрямований на руйнування існуючих міфів про цукровий діабет та підвищення обізнаності суспільства щодо захворювання. Важливі цілі проекту: моральна і психологічна підтримка молодих людей з діабетом, а також поліпшення їх становища в Україні. За даними 2017–2018 рр, у Литві на цукровий діабет 2-го типу хворіють близько 110 000 чоловік, на цукровий діабет 1-го типу — близько 6600 осіб, в тому числі 850 дітей — осіб у віці до 18 років. В Україні на цукровий діабет 1-го і 2-го типу хворіють близько 1 300 000 чоловік. Хворих на цукровий діабет 1-го типу у віці до 18 років налічується близько 10 000 (і це тільки за офіційними даними!).

Нагадаємо, жителі Вінниччини підписaли більше мільйонa деклaрaцій із сімейними лікaрями.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я