Вибори 2019: у Вінниці назвали найпоширеніші порушення виборчого законодавства

0
Вибори 2019: у Вінниці назвали найпоширеніші порушення виборчого законодавства

У Вінниці обговорили перебіг виборчої кампанії під час позачергових парламентських виборах-2019.

У понеділок, 8 липня, представники Громадянської мережі «ОПОРА» розповіли про активність та форми агітації, які використовують кандидати та політичні партії на Вінниччині, про найпоширеніші порушення виборчого законодавства.

Своїми спостереженнями стосовно нинішньої кампанії поділилися Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами у Вінницькій області, Галина Сегеда, представниця Громадянської мережі «ОПОРА» у Вінницькій області та Тарас Коваль, омбудсмен з виборчих прав Громадянської мережі «ОПОРА».

Наразі в нашій області присутні 8 спостерігачів «ОПОРИ», які вродовж червня фіксували в регіоні дочасну агітацію, розповсюдження політичної реклами без вихідних даних, непрямий підкуп виборців та поодинокі випадки пошкодження білбордів.

Найбільш характерними формами агітаційної роботи стала зовнішня реклама: білборди, сітілайти, плакати, листівки, які використовували як політичні партії, так і окремі кандидати, не завжди дотримуючись вимог чинного законодавства.

Учасники передвиборчої боротьби або пов’язані з ними благодійні організації пропонували виборцям безкоштовні чи на пільгових умовах товари і послуги ( кури, окуляри, медогляди), а ще реалізовували у виборчих округах інфраструктурні або соціальні проекти.

Також спостерігачі зауважили, що на даному етапі благодійні фонди або громадські організації нерідко працюють на користь кандидатів. Через діяльність таких організацій відбувається проведення масових заходів, концертів та спортивних змагань, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, закупівля та поширення товарів для закладів та установ і серед населення.

Особливістю цих виборів назвали активність кандидатів, які є чинними нардепами. За словами спікерів народні обранці наголошують на проведенні своєї роботи відповідно до ЗУ «Про статус народного депутата», але використовують кошти державних фондів в ході власної агітації. Серед помітних порушень зафіксовано агітацію з невиборчих фондів. Серед позитиву спостерігачі відмітили мінімальне використання адмінресурсу.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я