У Вінниці проводять різноманітні акції, спрямовані на боротьбу з розповсюдженням наркотиків. Наприклад, замальовують написи на стінах з телеграм-каналами, що рекламують психоактивні речовини. Журналіст сайту ilikenews.com.ua запитав у вінничан, чи вони знають про подібні акції, чи долучаються до них, чи чули такий термін, як «трафаретники»?

Інна Мазур, психолог:

  • В нас подвір’я розписано цими адресами. Не дивно, тут весь медуніверситет і  4-та школа, а також навколишній офісний планктон постійно на всіх лавочках п’ють, курять і їдять, так що цільова аудиторія для цієї реклами є постійно. Навіть на балконі з боку під’їзду вони написали адресу якогось телеграм -каналу, на якому можна купити мет. Чоловікові довелося зафарбовувати. Я і раніше ці адреси помічала, але не розуміла, навіщо вони. Тепер дуже часто їх по місту бачу, особливо біля навчальних закладів, лікарень і прохідних дворів. Сьогодні по радіо чула, що буде проводитись рейд по боротьбі з цією рекламою, всім бажаючим дадуть балончики з фарбою, щоб замальовувати ці адреси на стінах. Буде, звичайно, негарно, але корисно. Сама б сходила, поєднала б прогулянку і користь, якби не маленька дитина. Навіть не думала, що у нас стільки продавців цієї гидоти і такий попит на неї, але це ціла окрема всесвіт.

Олег Пожований, ветеринар:

  • Не знаю, навіть не чув. Може, це ті хто роблять ремонти в квартирах під трафарет?

Сергій Саєнко, військовослужбовець:

  • Ніби щось подібне чув, але зараз навіть не згадаю, в зв’язку з чим. Здається, щось пов’язане з виготовленням меблевої фурнітури, ні?

Гармидер Яна, учениця:

  • Ні, ніколи не чула нічого подібного.

Жанна Коріненко, бібліотекар:

  • Мабуть, люди котрі займалися виготовленням трафаретів, і, відповідно, писали під ці трафарети певні тексти. Принаймні можу зробити таке припущення.

Павло Балацький, співробітник Міжнародної антинаркотичної асоціації:

  • Трафаретниками в народі називають людей, що малюють рекламу наркотиків, зокрема сайтів, телеграм- каналів на будинках, парканах, загалом всюди, куди дістануть. Не можу сказати про ефективність замальовування цих написів, це швидше психологічний момент аби люди бачили, що нам не байдуже.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я