Вистава «Сто тисяч» Карпенка-Карого: реабілітація учасників АТО засобами театрального мистецтва

0
Вистава «Сто тисяч» Карпенка-Карого: реабілітація учасників АТО засобами театрального мистецтва

У Вінниці на реабілітацію учасників АТО засобами театрального мистецтва витратять понад 300 тисяч гривень. Про це розповіли сьогодні, 24 червня, під час прес-конференції, присвяченій проекту реабілітації військовослужбовців через мистецтво.

Театр планує поставити виставу «Сто тисяч» за І. Карпенком-Карим, ролі у якій виконають учасники АТО, волонтери та члени їхніх родин. Цією ініціативою барські театрали прагнуть нагадати, що наші захисники – це також творчі особистості, наділені талантами та гідні стати зірками сцени! Ідею фінансово підтримав Український культурний фонд, загальний бюджет – 337 тисяч гривень.

Після підготовки та прем’єри, яку заплановано на вересень, Барський МХАТ вирушить у гастрольну подорож Україною, аби у єдиному культурному фронті об’єднати нашу державу від мирного Заходу до буремного Сходу. Показ вистави заплановано у наступних населених пунктах:

  •  Бар;
  •  Вінниця;
  •  Маріуполь і Слов’янськ (Донецька обл.);
  •  Сєвєродонецьк (Луганська обл.);
  •  Косів (Івано-Франківська обл., реабілітаційний табір учасників АТО).

Керівник проекту Роман Григор’єв зазначив, що цей проект  — це вкрай необхідна річ на даному етапі, адже дасть змогу  хлопцям, що повернулися з зони АТО, відчути себе не лише затребуваними, а й через мистецтво звільнитися від внутрішньої напруги, переживань.

«Наразі з 9 ролей закрито 4. Ми прекрасно розуміємо, що з цією категорією можуть бути певні ускладнення в роботі, тому ми залучили в команду досвідченого психолога, який працюватиме з нашими акторами. Наш аматорський театр діє на громадських засадах, у нас, крім режисера, всі любителі, але це не завадило нам поставити вже дві п’єси. Оскільки учасники бойових дій майже не задіяні саме в культурному житті нашої громади, ми вирішили виправити це. Зараз знаходиться багато бажаючих, використати їхню «легко займистість» у власних інтересах, а ми пропонуємо їм самореалізацію, аби вони показали себе на сцені, щоб у інших людей змінилися якісь стереотипні уявлення про учасників АТО, які, крім усього іншого, можуть бути справжніми зірками»,— зазначив керівник проекту».

Зазначимо, проект реалізовуватиметься Барським міським художнім аматорським театром спільно з Барською міською радою, фаховим режисером-постановником, директором ГО «Барський МХАТ» Іриною Дєдовою, керівником проекту Романом Григор’євим, психологом проекту, психотерапевтом Людмилою Черкас, лідерами організацій учасників АТО та волонтерами.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я