Щодня у Вінниці проходять десятки виставок та різноманітних заходів. Журналіст сайту ilikenews.com.ua відвідав одну з них та дізнався у вінницького художника Владислава Головащенка, що спонукало його створити подібну експозицію.

Виставка картин  «Вибух кольору»  стартувала 30 травня і триватиме до 28 червня в Лабораторії кафе Музею науки.

Експозиція включає в себе 15 великих робіт, включно з круглими полотнами, які вельми ефектно вписалися в інтер’єр Лабораторію кафе Музею науки.

Поєднання виявилося настільки органічним, що навіть не всі постійні відвідувачі зауважили  мистецьку акцію.

Наприклад, Ярослав Губський, ІТ спеціаліст, відповідаючи на питання, як йому поєднання «хліба» і «видовищ» в одному флаконі, розповів, що він майже щодня обідає  в лабораторії-кафе, але  сьогодні вперше звернув увагу на те, що інтер’єр закладу направду змінився завдяки  розміщеним полотнам.

«Вони тут органічно вписуються…і так, я б з задоволенням розмістив подібну картину у себе в вітальні» – поділився враженнями Ярослав.

Ще один співрозмовник Олександр Швалюк, управляючий Кафе «Лабораторія» (один з ініціаторів проведення тематичної виставки), пояснив, що його спонукало до подібного експерименту.

Він зауважив, дана експозиція – це не тільки вибух кольору, це сплеск позитивних емоцій і вражень від поєднання атмосферної виставки з креативним закладом.Тобто ідея більш ніж вдала з точки зору задоволення базових потреб: чудове місце, смачна кухня, нестандартна подача і  дивовижні картини. Що ще треба , ваби ваш день вдався?!

Креативний молодий художник Владислав Головащенко
Владислав Головащенко

Креативний молодий художник Владислав Головащенко, розповів, що приходить до кафе за черговою порцією натхнення – тамтешнім какао. Йому задаємо те ж питання щодо того, наскільки доцільно комбінувати «хліб» з «видовищем»?

  • Ці картини створені, щоб отримати моральний релакс. Як це діє: ти сидиш в стильному і дуже атмосферному місці, споглядаєш картини, фантазуєш, думаєш, відволікаєшся… Тому , мені видається, що вийшов досить цікавий мікс.

Виставка заявлена як «втставка-продаж» – вже щось вдалося реалізувати за час функціонування?

  • Так, звісно. Навіть був такий цікавий випадок, коли я тільки заносив картини на 3 поверх SkyPark , одна жінка сказала, що це саме та картина, яку вона шукала і що вона вже зараз готова її забрати, але я вирішив до кінця виставки зберегти експозицію, а вже потім всі бажаючі зможуть придбати представлені полотна додому, в офіс, на подарунок…

Дуже банальне питання, але все-таки :чим надихалися , створюючи ці полотна.

  • Надихає багато речей: це і подорожі, і морська тематика … і навіть цей незвичний заклад, в якому ми з вами спілкуємося. Мені імпонує оригінальна подача навіть елементарних речей, сама стилістика, продуманість деталей. Не всі полотна писалися для цієї виставки, але є й такі, що створювалися саме під цей інтер’єр. Це досить нетипове мистецтво, імпульсивна і експресивна манера письма, як не дивно, здатні достукатися до  тих людей, які не особливо розбираються в мистецтві, але на інтуїтивному рівні розуміють: подобається чи ні. Кожен може побачити щось своє – я ще не бачив , аби на одну й ту саму картину дві людини відреагувати однаково. І це якраз чудово, бо якщо людина  починає щось бачити, значить мій задум спрацював, значить картина «чіпляє».

«Вибух кольору»: креативний вінницький художник представив незвичну експозицію (ФОТО)«Вибух кольору»: креативний вінницький художник представив незвичну експозицію

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я