У Вінниці обговорили проблеми сімейного насильства

0

Традиційно про проблеми жінок зібралися поговорити переважно жінки, які 29 травня зібралися в у Вінницькому прес-клубі, аби вкотре підняти на загал проблему сімейного насильства. Розібратися в причинах та механізмах протидії прийшли представники громадських організацій, правоохоронних та органів державної влади.

 Одна з координаторок проекту Сергієнко Наталія відзначила, що за півтора року, відколи змінилося законодавство стосовно насильства, сталися суттєві зміни, їх ідея полягає в тому, щоб особа, яка потерпає від насильства, не ходила по інстанціях, а могла отримати допомогу в одній структурі.

Статистика по домашньому насильству

Оціночна статистика свідчить, що кожна 4–та жінка стає жертвою насильства в родині і, як не дивно, кожен 10-й чоловік.  Фахівець відділу сім’ї, гендерної політики та протидії  торгівлі людьми Світлана Величкіна погодилася з цим твердженням,  зауваживши, що всі заходи здійснюються відповідно до  обласної комплексної програми , попутно розповівши про координацію дій на місцях.

Досягнення у сфері протидії

Серед  досягнень у цій сфері посадовець згадала відкриття притулку для безпечного перебування жінок та дітей, 4 мобільних бригади, які надають допомогу жертвам сімейного насильства,а також функціонування безоплатної телефонної лінії довіри.

Що говорить поліція?

Заступник начальника відділу  дільничних офіцерів поліції Віталій Шведа зазначив, що зазвичай підрозділи Нацполіції  першими стикаються з жертвами сімейного насильства. На даний момент співробітниками правоохоронних органів зафіксовано 4200 звернень.

Завдяки співпраці з партнерськими організаціями кількість повідомлень про вчинення домашнього насильства за останні 4 місяці зросла на 30 %. Завдяки тому,що в кримінальному законодавстві з’явилася окрема стаття стосовно домашнього насильства, повноваження правоохоронців також були розширені, зокрема до осіб, що вчиняють насильство,  вже вжито 32 обмежувальних приписи, три справи знаходяться в суді, ще одного кривдника помістили на примусове лікування.

Скільки дитячих звернень?

Поліціянт напередодні Дня захисту дітей навів специфічну статистику: у цьому році до поліції звернулася 61 дитина щодо вчинення домашнього насильства. По кожному з таких випадків проводилася оцінка ризиків, при високому рівні небезпеки видається заборонний припис.

Що зі вторинною правовою допомогою?

Пікановська Лариса, директор Вінницького центру з надання вторинної правової допомоги, теж навела власні статистичні дані: до центру з січня поточного року звернулося 18 осіб стосовно вчинення насильства.  Це відбулося завдяки тому, що закон дозволяє виокремити жертв насильства в окрему категорію, яка має право звертатися не лише за первинною правовою допомогою,а й вторинною. Фахівці центру, крім власне правової допомоги, мають ще одне завдання — ідентифікувати  осіб, що зазнали знущань в родині.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я