За ініціативи депутатки Вінницької обласної ради Людмили Станіславенко юні вінничани отримали свої перші обереги – вишиті сорочки. Благодійна акція «Подарунок новонародженому», що має на меті об’єднати українців, привити юним містянам патріотизм та любов до країни пройшла не лише у Вінниці, а й в Одесі, Києві, Львові та Краматорську.

З нагоди Міжнародного дня вишиванки членкині «Клубу успішних жінок» завітали до обласного пренатального центру та передали породіллям вишиті сорочечки для хлопчиків та платтячка для дівчаток.

Депутатка Вінницької облради та благодійниця Людмила Станіславенко зауважила, що вишиванка – це генетичний код українців.

«Споконвіку наші пращури вишивали сорочечки для новонароджених та читали молитву, а вишиванку надягали не лише на свята, а й у повсякденному житті, – сказала Людмила Станіславенко. – На жаль, багато хто з часом забуває про наші традиції. Саме тому ми вкотре вирішили провести подібну акцію. Адже вишита сорочка – це символ українського народу, який оберігає нас від лихого ока та слова. Я щиро бажаю, аби наш подаруночок приносив малюкам вдачу, здоров’я та Боже благословення».

Цього дня своє перше національне вбрання отримало 10 малюків. Першою сорочку передали маленькій дівчинці Даринці, яка перебуває у відділені інтенсивної терапії. Мати маленької розповіла, що це друга дитина у їх родині та зізналася, що у старшої доньки вишиванки немає.

«Приїдемо до Гайсина і обов’язково купимо ще одну, аби старша також мала свою вишиту сорочку, – сказала Анастасія Іщук».

Завідувачка обласного пренатального центру ВОКЛ ім. М. І. Пирогова  Інна Кукурудза розповіла, що подібні акції проходять у їх відділенні не вперше.

«Ідея дарувати малюкам вишиту сорочку народилась чотири роки тому, – сказала вона. – Тоді наш головний лікар подарував вишиту сорочку для дівчинки, яка народилась з вагою 520 грам. Через рік її мама сказала, що донечка вижила завдячуючи цьому оберегу. А впродовж двох останніх років цю традицію продовжує Людмила Анатоліївна».

Людмила Станіславенко передала вінницьким породіллям вишиті сорочки для малюківНовоспеченим матусям подарунок сподобався. Породіллі розповідали, що подібні заходи – сприяють патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Зазначим, ідея привчити до українських традицій маленьких вінничан належить депутатці обласної ради та голові вінницького осередку Клубу Успішних Жінок Людмилі Станіславенко та представниці львівського осередку «Клубу Успішних Жінок «Жінки України». Минулого року вони ініціювали  всеукраїнську акцію «Подарунок новонародженому».

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я