У Вінницькому Регіональному Центрі Сучасного Мистецтва КЦ “Галерея – ХХІ” до 6 травня триває вистава сучасного українського художника Артура Вирсти. Картини художника, як було відмічено відвідувачами, вражають своєю витонченістю, ніжністю і крихкістю.

Мы поспілкувалися з Артуром, щоб дізнатися детальніше, що стоїть за таким чуттєвим мистецтвом.

– З чого почался ваш творчій шлях? Коли вы вперше зрозуміли, що бажаєте творити?
– Душею я зрозумів, що хочу творити набагато раніше, ніж пішов до художньої школи. В основному, у мене пейзажна тематика, тому що це ще з дитинства відкладалось у голові. Я гуляв по селу (Артур Вирста народився в с. Угринів, що на Тренопільщині – прим. автора), там у нас дуже мальовничі, гарні пейзажи, мені дуже повезло, що я там народився. Я собі тоді вже малим уявляв, як намалювати якийсь український пейзаж.

– Що вас ще надихає, окрім природи?
– Зараз я працюю над новою серією, називається “Душа”, там буде про різні стани душі. Зараз одну роботу я вже виконав, вона називається “Умиротворний дух”, тобто це вже трошки інша тематика, яка зосереджена на внутрішніх відчуттях. Багато є тем, які хочеться реалізувати, є також суто абстрактні роботи, безліч зарисовок у блокнотику. Це все на майбутнє, є над чим працювати.

– Якими ви бачите свої картини через п`ять років?
– Я бачу їх так: монументальність, лаконічність, простота. Коли дивишься і зразу розумієш посилання картини. В спокої, в монументальності є сила. І, звичайно, великий формат. Формат має значення, він ще більше впливає на глядача.

– Чи є у вас сучасні художники, творчість яких вам подобається?
– Згадав зараз Анатолія Криволапа, в його роботах теж є монументальність. Цікаві роботи. Завдяки цієї лаконичності в нас є щось спільне.

-Що треба українським художникам для того, щоб їх творчість стала відома не тільки в Україні, але й в інших странах?
– Я вважаю, що художник має зосереджуватися на своїй роботі, а популяризацією повинні займатися арт-менеджери. Коли художник починає займатися маркетингом, розривається зв`язок з мистецтвом, складно тоді зосереджуватися на творчості. В нас в Україні з цим проблема, дефіцит з арт-дилерами.

– Що ви можете порадити художникам-початківцям?
– Звичайно, по-перше, практика, весь час працювати. Можна намалювати, потім “відійти”на деякий час від своєї роботи, щоб потім поглянути на неї по-іншому. По-друге, виставляти роботи в галереях, на виставах, цікавитись, як їх сприймають люди, бо в галереї картина зовсім інакше виглядає, ніж вдома. І робити висновки, що треба далі робити, щоб досягнути результату.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я