Вінничани продовжують боротися з так званими «трафаретниками» та наркотичною рекламою на фасадах будинків, стінах гаражів та парканах. Сьогодні півсотні містян «озброїлись» балончиками з фарбою, аби замалювати рекламу психотропних засобів.

Як все починалось?

28 січня у Вінниці пройшов круглий стіл «Зупинимо наркотерор», в ході якого громадськість, представники влади, правоохоронці, медичні працівники, освітяни та представники різноманітних департаментів обговорили проблемне питання та шляхи його вирішення.

Тоді учасники зустрічі домовились, що окрім знищення подібної реклами необхідно чинити кібер-супротив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вінниця бореться з наркоманією: відкрито центр для алко- та наркозалежних

Активіст Міжнародної антинаркотичної асоціації Олександр Волошин розповів журналісту сайту ilikenews.com.ua, що вінничани активно долучаються до подібних заходів.

– На жаль, останнім часом кількість реклами наркотичних засобів суттєво зросла, тому подібні акції мають велике значення, – сказав Олександр. – Сьогодні до нас долучилось багато містян і я вдячний усім, хто не стоїть осторонь цієї проблеми. Особливо хочу подякувати голові благодійного фонду Людмилі Станіславенко, яка вкотре виділила кошти на придбання фарби й особисто бере участь у наших заходах.

За декілька місяців у місті пройшло три акції

20 квітня активісти прогулялись в мікрорайонах Поділля, Слов’янки та на Свердловському масиві. За декілька годин їм вдалось відшукати та замалювати більше сотні написів.

Серед, активістів була й депутатка Вінницької облради, благодійниця Людмила Станіславенко. Вона закликала містян не стояти осторонь.

– Це вже не перша наша акція і я рада, що кожного разу кількість людей, які беруть у ній участь збільшується, – сказала Людмила Анатоліївна. – Питання протидії наркоманії дуже важливе саме тому я сьогодні тут.

Що говорять фахівці?

Медичний психолог Вінницького обласного наркологічного диспансеру Марія Феденюк зазначає, що з появою телеграм каналів вік людей, які вперше пробують наркотики стає меншим.

– За статистикою середній вік, коли підлітки вперше вживають наркотичні речовини – 15-16 років, – розповідає психолог. – Проте з появою інтернету, рекламними написами на стінах та ряду інших факторів ми розуміємо, що придбати наркотики  стало легше. І якщо сьогодні ми не почнемо цьому протидіяти то за декілька років на нас чекають негативні наслідки.

 

Ця проблема мене не торкнеться

Деякі вінничани вважають, що наркоманія – це проблема неблагополучних родин. Експерти та психологи зазначають, що потрапити у залежність може будь-яка дитина.

Зокрема соціальний психолог Вінницького обласного наркологічного диспансеру Олексій Рудаков наголошує, на важливості проведення просвітницької роботу серед молоді.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я