Геннадій Ткачук про звуження повноважень наглядової ради Нафтогазу: «Уряд прийняв важливе рішення»

0

Уряд прийняв дуже важливе рішення, звузивши повноваження наглядової ради Нафтогазу. Про це в ефірі телеканалу Еспресо заявив народний депутат України Геннадій Ткачук.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України змінив статут Національного акціонерного товариства Нафтогаз, прописавши у ньому можливість звільняти голову Нафтогазу напряму, а не рішенням наглядової ради компанії. Зокрема в оновленому статуті уряд залишив за собою право самостійно призначати та змінювати менеджмент Нафтогазу. Крім цього, в деяких випадках уряд зможе змусити незалежну наглядову раду компанії виконувати розпорядження Кабміну. Зазначеною постановою також змінили тип акціонерного товариства Нафтогазу з публічного на приватне.

Раніше умови були прописані наглядовою радою так, що Кабмін фактично був відсторонений і не міг звільняти голову Нафтогазу. І коли Коболєв з наглядовою радою погрожували судами, ми розуміли, що в такий важкий період можуть бути заблоковані будь-які дії стосовно Нафтогазу, – зазначив Геннадій Ткачук.

Як наголосив нардеп, тепер в Нафтогазі будуть виконані такі умови, як розділення мереж газовидобутку і газопостачання, не буде захмарних зарплат та матиме місце контроль з боку акціонерів, а саме Кабміну.

На сьогоднішній день, розуміючи, який шалений тиск від міжнародних партнерів чиниться на уряд, у Володимира Гройсмана вистачає сили волі зробити те, що планувалося. І головне, що наглядова рада Нафтогазу тепер матиме менше повноважень, – зазначив Геннадій Ткачук.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я