Як Вінниця проведе День Соборності

0
19

Вінниччина готується до відзначення Дня Соборності. Це свято означає проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, яке відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Про урочисті заходи, заплановані в регіоні, говорили під час наради у Вінницькій ОДА. 22 січня на території області відбудуться молебні та флешмоби, квіти покладуть до 10 меморіалів.

О 8 годині ранку у храмах Вінниччини розпочнуться богослужіння.

О 10:30 у Вінниці відбудеться покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятного знаку Небесній Сотні й Героям АТО. Участь візьмуть військовослужбовці.

Об 11:00 на Європейській площі стартує флешмоб. Вінничани вишикуються у надпис «Соборність» і разом заспівають державний гімн. Аналогічні акції проведуть також у райцентрах.

О 12:00 розпочнуться урочистості в театрі ім. Садовського.

22 січня у Вінниці покладуть квіти ще до восьми меморіалів: до пам’ятної дошки першому Уряду УНР, який тричі знаходився у Вінниці (на будівлі «Савою»); до бюста Михайла Грушевського на території педагогічного університету; пам’ятника українському державному, військовому діячеві Симону Петлюрі, який знаходиться на вулиці С.Петлюри; меморіальної дошки Дмитра Марковича; меморіальної дошки Начальної команди  українсько-галицької армії (будинок на розі Соборної та Соловйова); до пам’ятника Січовим стрільцям біля «Крижки»; до меморіальної дошки сотнику армії УНР Семенові Якерсону; меморіальної дошки Костянтину Василенку, члену Центральної ради.

Джерело: Вінниця.info

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я