На Вінниччині пограбували два кургани

0

У Бершадському районі Вінницької області чорні археологи пограбували два кругани на території могильника.

Злочин виявили 7 грудня археологи, які приїхали на територію могильника, повідомила сайту “Вежа” співробітниця Вінницького обласного краєзнавчого музею Ольга Грабовська.

“На одному з курганів викопано кілька шурфів розміром 1х2 м, і глибиною трохи більше метра. Інший курган копався із використанням техніки, на ньому вирито 7-метрову траншею і розкоп 2х4 м, глибиною близько 4,5 м. В розкопах, відвалах та навколо курганів залишків кістяків чи археологічних знахідок, виявлено не було (тільки порожні пластикові пляшки і недопалки залишені мародерами). Чи було щось знайдено не відомо. Можливо, скоро це вдасться дізнатися спостерігаючи за інтернет-аукціонами”, – каже Грабовська.

Курганний могильник розташований за два кілометри на південь від с. Бирлівка Бершадського району Вінницької області. Його відкрили в 1959 році. На сьогодні там збереглися чотири кургани.

Два з них у кінці вересня 2018 року обстежували археологи Вінницького краєзнавчого музею на чолі з завідувачем сектора охорони культурної спадщини Михайлом Потупчиком. Через те, що курганний могильник розташовується на кукурудзяному полі, обміри та фотофіксацію відклали на пізніший час.

Джерело: Gazeta.ua

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я