Одеські портовики шанують історичну пам’ять

0

В історію Одеського порту вписано чимало визначних імен. Особливе місце серед них займає першобудівник Хлібної гавані – інженер Юлій Бахметєв. В знак глибокої шани, після його смерті, одесити встановили меморіальну дошку на вході до Хлібної гавані. Однак час не шкодує навіть кам’яні пам’ятки, меморіальна дошка потребувала реставрації.

На сьогоднішній день за сприяння керівника Одеської філії державного підприємства «Адміністрації морських портів України» Ігоря Ткачука пам‘ятний знак було відновлено.

– Одеські портовики шанують історичну спадщину та традиції. Говорити про постать видатного інженера Юлія Бахметєва можна багато. Він зробив значний вклад у створення та розвиток підприємства, за що ми повинні бути вдячними. Під час реставрації ми вирішили не просто відновити дошку, а й розмістити її на більш доступному місці. Раніше пам‘ятний знак був не на очах, – зауважив Ігор Віталійович.

Пам’ятний знак розміщено на одній із споруд Хлібної гавані з якою тісним чином пов’язане ім’я інженера Бахметєва. Саме за проектом Юлія Олександровича, на початку минулого століття між Нафтовою та Заводською гаванями розпочались будівельні роботи. За новаторською концепцією гавань фактично отримала сучасний вигляд та передове технічне оснащення. Завдяки зусиллям Юлія Бахметєва з 1913 року до початку 1-ої світової війни вдалося виконати величезний обсяг робіт зі створення нових причальних ліній у Хлібній гавані, днопоглиблення, був більш ніж наполовину споруджений так званий новий хвилелом. Юлій Бахметєв з 1913 по 1922 – начальник управління робіт по Одеському порту. З 1922 по 1929 рр. – головний інженер ЦУМОРу, професор Політехнічного інституту.

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я