Медики: відмова від м’яса веде до зменшення мозку

0
12

Вчені з Оксфордського університету дійшли висновку про те, що у людей, які відмовилися від вживання м’яса, головний мозок має тенденцію до зменшення.

Відмова від м’яса – один із стрімко поширюються в наші дні харчових трендів. Люди, які перестають вживати цей продукт, стверджують, що вони починають набагато краще себе почувати. Але оксфордські вчені констатували: відмовою від м’яса людина вчиняє злочин проти власного мозку. Особливо небезпечно, якщо при цьому ще перестають їсти і рибу.

Дослідниками був проведений експеримент за участю людей, які додержувалися у своєму харчуванні принципів вегетаріанства. Вік добровольців становив від 18 до 87 років.

Автори проекту зафіксували різні параметри головного мозку учасників, розмір, електричну активність. Протягом року після цього люди харчувалися у відповідності зі своїми уподобаннями та переконаннями, тобто, не вживали м’ясо-молочних продуктів, а також рибу.

Коли через рік випробовуваних запросили на повторне обстеження, з’ясувалося, що в їх головному мозку відбулися негативні зміни. Сам мозок зменшився в розмірах, крім того, у людей знизилися результати тестів на пам’ять і швидкість мислення.

«У людей, які дотримувалися вегетаріанського раціону вже багато років, розміри мозку зменшилися сильніше, ніж у новачків-вегетаріанців. Всьому виною – нестача вітаміну В12, основним постачальником якого в організм людини є саме м’ясо і риба», – розповіли дослідники.

Вчені підкреслили, що серйозний дефіцит вітамінів групи В незмінно негативно позначається на функції органів центральної нервової системи. Вітамін В12 (кобаламін) важливий для формування еритроцитів і для процесу утворення ДНК, впливає на стан швидко оновлюваних тканин (крові, імунної системи, шкіри та слизової оболонки шлунково-кишкового тракту). В12 приносить неоціненну користь у формуванні нервових волокон і робить позитивний вплив на обмін речовин, рух ліпідів та вуглеводів у організмі.

Дослідники заявили, що порушення мозкової діяльності у вегетаріанців наголошується в 6 разів частіше, ніж у інших людей.

Ukrhealth.net

Автор
Хто володіє інформацією, той володіє світом!
ПОДІЛИТИСЬ


Попередній матеріалМіноборони оприлюднило подробиці про загиблого на Донбасі воїна
Наступний матеріалНа Дерибасовской загорелись «Братья Гриль»
Загрузка...

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я