Нардепи відмовилися скасовувати ухвалення закону про КСУ

0

Верховна Рада не підтримала обидві постанови про скасування голосування щодо закону про Конституційний суд.

“За” проголосували 54 і 51 народний депутат.

Ініціатори – позафракційний депутат від “Свободи” Юрій Левченко та позафракційний Юрій Дерев’янко наголошували на тому, що прийняття закону проходило з “кричущим порушенням регаламенту”.

“Більшість руками екс-регіоналів проштовхнула закон, який дозволяє виконавчій владі узурпувати Коституційний суд”, – заявив Левченко.

Щодо вказаних постанов в.о. голови регламентного комітету Павло Пинзеник зачитав висновок і запросив народних депутатів визначатися шляхом голосування.

Проти постанов про скасування результатів голосування за закон про КСУ виступила й автор сумнозвісної поправки про збереження таємної процедури обрання омбудсмена Ольга Червакова.

Вона продовжує наполягати на тому, що її поправка проголосована, і процедура голосування за уповноваженого з прав людини, за новим законом про КСУ буде таємною.

“Вчора Верховна Рада голосуванням у 227 голосів зберегла таємну процедуру голосування уповноваженого з прав людини. Ця поправка стала тілом закону про Конституційний суд. Про це заявили низка правозахисних організацій та в офісі омбудсмена… Процедура буде таємною. Крапка”, – заявила нардеп.

Спікер Андрій Парубій натомість зазначив, що в четвер парламент “в непростих умовах, але за повною процедурою” розглянув законопроект про КСУ.

“Хочу нагадати, що я ставив його на розгляд в умовах, коли трибуна була заблокована і з мегафоном переривали виступи. Незважаючи на це кожен з авторів правок, хто був на місцях, отримав слово і мав можливість виступити”, – сказав Парубій.

“Вчора ми продемонстрували, що в непростих умовах можна приймати закон, незалежно від того, підтримуємо ми його чи ні”, – додав він.

Парубій закликав народних депутатів проявляти більше розуміння і поваги один до одного.

Як відомо, у четвер парламент проголосував закон про КС у другому читанні і в цілому.

Водночас, під час голосування сталася плутанина при розгляді правки щодо зміни процедури обрання омбудсмена: з таємної на відкриту.

Тому народні депутати звернулися до голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою правильно відобразити результати голосуваня в остаточному тексті закону “Про Конституційний Суд України” (реєстраційний номер 6427-д).

Валентина Романенко, УП

Автор
I like news
Хто володіє інформацією, той володіє світом!
ПОДІЛИТИСЬ


Попередній матеріалУ Вінниці тривають роботи по асфальтуванню вулиць
Наступний матеріалЗа добу на Донбасі отримали поранення двоє українських військових

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я