Майстрині з Івано-Франківська привезли до Вінниці унікальну виставку

0

За словами старшого наукового співробітника Центру народного мистецтва «Гуцульська гражда» Василини Романчич ствоення ліжника доволі трудомісткий процес.

– Село Яворів – це серце ліжнакарства, – розповіла майстриня. – Насправді важко сказати коли зародилась традиція їх виготовлення. Перші ліжники були метр завширшки. Процес його виробництва розпочинається зі стрижки вівець. На території нашого села є лише  два вівчарні господарства, проте ми закуповуємо вовну в Чернівецькій та Закарпатських областях. Для виробництва необхідно багато працювати. Сьогодні нам на допомогу приходять сучасні технології.

Майстриня зауважила, що ліжник – це ткане вовняне покривало з двосторонньою ворсовою поверхнею. В давнину вони були переважно саморідні, тобто природніх кольорів. Згодом народні умільці почали фарбувати пряжу та розробляти різноманітні композиції.

У Вінницькій «Світлиці» представлені роботи Ганни Копильчук – лауреата обласної премії в галузі народного мистецтва імені Я. Лукавецького, Василини Романчич, Марії Рибчук, Василини Копельчук, Наталії Кіщук, Марії Шатрук, Руслани Гончарук та Ганни Грималюк.

Нагадаємо, у рамках проекту «Обмінні виставки між областями України» у центрі народної творчості проходили виставки народного мистецтва майстрів з Львівської, Чернівецької, Тернопільської областей та Криму.

 

 

Автор
I like news
Хто володіє інформацією, той володіє світом!
ПОДІЛИТИСЬ


Попередній матеріалВінничани пітримують обмеження продажу алкоголю військовим
Наступний матеріал«Шалені мандрівники» на візках подорожуватимуть Вінниччиною

Коментарі

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я